Committee Honour Board


 

Year PAtron President Vice President Secretary Treasurer Best Clubman
1965 E Bennett Jack Stone   Michael Gregory Bruce Scaf Bruce Scaf
1966 J Hambley Bruce Scaf   Roy Stone Mrs A Kerr A Kerr/I Watson
1967 J Hambley Bruce Scaf   Roy Stone Sondra Kiely Roy Stone
1968 R Ogden Bruce Scaf   Michelle Rooney Barry Cherry John Davies
1969 R Ogden Bruce Scaf   Michelle Rooney Barry Cherry Alan Langer/John Davies
1970 S Bullock Alan Langer   John Ingram Kim Branson Brian Kiely
1971 S Bullock Alan Langer/Lindsay Crooks   Kim Branson Sondra Kiely L Carado
1972 R Simpson John Davies   Jeff Schneider Sondra Kiely John Ingram/Brian Kiely
1973 R Simpson John Davies   John Ingram Murray Higgs John Davies/Len Nash
1974 R Simpson John Davies   Rod Mollett Murray Higgs M Higgs
1975 R Simpson Len Nash   Maureen Mollett Murray Higgs M Higgs
1976 R Simpson/J Clarko John Davies   Kieran Kinsella Sondra Kiely Ross Cruttenden
1977 R Simpson/J Clarko John Davies   John Hird Sondra Kiely Eddie Garbin
1978 R Simpson/J Clarko John Davies   Sandi Hird Sondra Kiely Geoff Hastie/K Truslove/ J Stergiou
1979 R Simpson/J Clarko John Davies   Sandi Hird Sondra Kiely B Vaughan
1980 R Simpson/J Clarko Brian Kiely   John Davies Sondra Kiely Diana Bennett
1981 J Clarko MLA Brian Kiely   John Davies Sondra Kiely Diana Bennett
1982 J Clarko MLA Brian Kiely   Geoff Hastie Sondra Kiely Carl Evans
1983 J Clarko MLA Brian Kiely   Gail Cruttenden Sondra Kiely Carl Evans
1984 J Clarko MLA Geoff Hastie   Gail Cruttenden David Boyd Carl Evans/J Hatchett
1985 J Clarko MLA Carl Evans   Shane Sadler Scott Wulff W Rule
1986 J Clarko MLA Neil Savage   Ann Thomas John Davies Neil Savage
1987 J Clarko MLA Neil Savage   Ann Thomas John Davies Neil Savage/John Davies
1988 J Clarko MLA Frank Johnstone   Robert Watt John Davies John Davies
1989 J Clarko MLA John Davies   Neil Savage David Dowding B Locke/Gary Tait/G Russell
1990 J Clarko MLA John Davies   Neil Savage Gayle Higgins Gary Tait/John Davies
1991 J Clarko MLA Robert Fulcher   Rod Quayle Carolyn Tester Ian Tester/Carolyn Tester
1992 J Clarko MLA Steve Cuzens   Rod Quayle Carolyn Tester Steve Cuzens
1993 J Clarko MLA Steve Cuzens   Neil Savage Nigel Walker Neil Savage/Steve Cuzens
1994 J Clarko MLA Phil Crannage   Neil Savage Nigel Walker Neil Savage/Phil Crannage
1995 J Clarko MLA Phil Crannage   Neil Savage Nigel Walker Neil Savage/Jim Candido
1996 J Clarko MLA Neil Savage   Jarrad O’Rourke Richard Bewick Neil Savage
1997 J Clarko MLA Richard Bewick   Jarrad O’Rourke Neil Savage Richard Bewick
1998 J Clarko MLA Ben Geneve   Brendan Lynch Alan Lewtington Alan Lewington
1999 J Clarko MLA Jarrad O’Rourke   Neil Savage Alan Lewington Jarrad O’Rourke/Alan Lewington
2000 J Clarko MLA/Rory O’Rourke Jarrad O’Rourke   Richard Bewick Alan Lewington Lindsay Bistrup
2001 J Clarko MLA/Rory O’Rourke Jarrad O’Rourke   Alan Lewington Alan Lewington Lindsay Bistrup/Chris Perkin
2002 J Clarko MLA/Rory O’Rourke Matt Fong   Alan Lewington Alan Lewington Alan Lewington
2003 J Clarko MLA/Rory O’Rourke Matt Fong   Alan Lewington Alan Lewington Steven Creasy/Justin McAullay
2004 J Clarko MLA/Rory O’Rourke Matt Fong   Alan Lewington Alan Lewington Bill Duckworth
2005 J Clarko MLA/Rory O’Rourke Jarrad O’Rourke Matt Fong Alan Lewington Brendan Lynch David Cassidy
2006 J Clarko MLA/Rory O’Rourke Jarrad O’Rourke Matt Fong Alan Lewington Lindsay Gaunt David Cassidy
2007 J Clarko MLA/Rory O’Rourke Jarrad O’Rourke David Cassidy Alan Lewington Luke Smith Rod Cole
2008 J Clarko MLA/Rory O’Rourke David Cassidy Michael Plowman Alan Lewington Luke Smith Rod Cole
2009 J Clarko MLA/Rory O’Rourke David Cassidy Byron Boys Alan Lewington Luke Smith David McLaurin
2010 J Clarko MLA/Rory O’Rourke David Cassidy Beau Witheridge Alan Lewington Luke Smith Rod Cole
2011 J Clarko MLA/Rory O’Rourke David Cassidy Dave Barwick Alan Lewington Luke Smith Nicholas Tester
2012 J Clarko MLA/Rory O’Rourke David Cassidy Peter Panagopoulos Alan Lewington Luke Smith Simon Lorimer
2013 J Clarko MLA/Rory O’Rourke David Cassidy Peter Panagopoulos Alan Lewington Dave Martin/Steven Tindale Dean Melvin
2014 J Clarko MLA/Rory O’Rourke David Cassidy Brett Christie Chris Peck/Alan Lewington Steven Tindale Alan Lewington
2015 J Clarko MLA/Rory O’Rourke David Cassidy Tim Langsford Alan Lewington Steven Tindale Nicholas Tester
2016 J Clarko MLA/Rory O’Rourke David Cassidy Tim Langsford Paul Cavanagh Steven Tindale Tim Langsford
2017 J Clarko/Rory O’Rourke Gary Stocks Tim Langsford Paul Cavanagh Steven Tindale Novak Smith
2018 J Clarko/Rory O’Rourke Gary Stocks Nicholas Tester/David McLaurin Steve Lague Steven Tindale David McLaurin
2019 J Clarko/Rory O’Rourke Gary Stocks Chris Peck Steve Lague Ben De Rosa Adam Thewlis
2020 J Clarko/Rory O’Rourke Gary Stocks Chris Peck Steve Lague Ben De Rosa Ben De Rosa
2021 Rory O’Rourke Gary Stocks Chris Peck Steve Lague Ben De Rosa Chris Peck/Claire Pieters
2022 Rory O’Rourke Ben De Rosa Adam Thewlis Kellie Holden Matthew Seaton Ben De Rosa
2023 Rory O’Rourke Stephen Hooper Brendan Lynch Adam Coleman Matthew Seaton Brendan Lynch
2024   Stephen Hooper Brendan Lynch Ryan McGinnity Matthew Seaton