Thirds & Fourths Honour Board


Year Grade Position Coach Captain F&B Runner-Up Top Goal Scorer #

1976

G

3

A RICHARDSON

A RICHARDSON

B MCGRADE

N YOUNG

N YOUNG

58

1977

G

9

A RICHARDSON

A RICHARDSON

G COLLARD

B VAUGHAN

P KING

16

1978

H

5

A RICHARDSON

A RICHARDSON

J LEWIS

G CHAPMAN

P KING

44

1979

H

8

P KING

P KING

A RICHARDSON

N DAVIES

P KING

64

1980

H

5

N COLLINS

N COLLINS

N COLLINS

P DAVENPORT

G WOODROW

26

1981

H

1

N PERRY

A RICHARDSON

G HASTIE

B GREGSON

P KING

83

1982

G

9

N MONGER

M MONGER

W VAGNONI

D BLAKE

K TRUSLOVE

21

1983

H

3

G HASTIE

G HASTIE

G HASTIE

L BARRADEEN

P KING

46

1984

G

10

G GALLAGHER

G GALLAGHER

P SELL

P ATKINSON

P KING

30

1985

H

7

A RICHARDSON

K POWER

G CROSS

C MCWILLIAMS

P KING

53

1986

H

7

K POWER

K POWER

D HOAR

G CROSS

P KING

36

1987

H

6

P SELL

P SELL

P CLUNE

B MOREY

P KING

35

1988

H

6

R QUAYLE

R QUAYLE

B MOREY

I TESTER

C BURN

69

1989

H

9

R QUAYLE

R QUAYLE

D CLATWORTHY

G COREY

C BURN

33

1990

I

3

N SAVAGE

N SAVAGE

N SAVAGE

D JARVIS-SPINKS

A HOWIE

39

1991

I

PREMIERS

N SAVAGE

N SAVAGE

D JARVIS – SPINKS

N SAVAGE

N KNIGHT

74

1992

H

7

R FULCHER

R FULCHER

R FULCHER

J PORTER

R FULCHER

32

1993

G

 

S MORRISSEY

R FULCHER

A GILES

J KURIATA

R FULCHER

19

1994

G

 

G HUGGINS

R FULCHER

S DOWNIE

D RAMSMAN

C PUGH

61

1995

F

 

G HUGGINS / B PERRY

B PERRY

S MORRIS

B BAKER

C PUGH

26

1996

F

 

G BRENNAN

B PERRY

G BRENNAN

S RAUSCHENBEGER

J O’ROURKE

46

1997

F

 

M SOMMERS

S DOWNIE

S DOWNIE

S RAUSCHENBEGER

J O’ROURKE

41

1998

E

 

M SOMMERS

S DOWNIE

A HOYLAND

T LEHMANN

J O’ROURKE

78

 

F

 

W CAREY

B PERRY

M BIRKETT

G MITCHELL

I HALLEY

16

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1999

E

 

M SOMMERS

A HOYLAND

J HENRY

S DOWNIE

NOT AWARDED

 

 

E RES

 

P CONDLIFFE

M BIRKETT

J PORTER

L PRIOR

J O’ROURKE

36

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2000

D

 

D O’ROURKE

P FLEMMING

M KIELY

B MITCHELL

M KIELY

 

 

D RES

 

P CONDLIFFE

B SMITH

Q BURNHAM

B DUNCAN

NOT AWARDED

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2001

D

 

D O’ROURKE

N WHITNEY

R CHAPMAN

A KNELL

S JOBSON

12

 

D RES

 

H SMITH

P PANAGPOULOS

P PANAGPOULOS

T MCGHIE

I FRAGOMINI

13

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2002

A/B 3

 

P BREWER

M KNELL

A DEFORES

K PEARCE

P BREWER

41

 

A/B 4

 

L FAULL

L PRIOR

A JOHNSTON

B COOK

D MCLAURIN

33

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2003

A/B 3

 

P BREWER

B MCGEE

P BOWRA

M O’NEIL

J O’ROURKE

17

 

A/B 4

 

L FAULL

L PRIOR

L PRIOR

A HOYLAND

P BREWER

23

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2004

A/B 3

 

L FAULL

B MCGEE

M TURNER

J CAMPBELL

J CAMPBELL

39

 

A/B 4

 

W CASTIGLIONI

L PRIOR

S DICKERSON

B COOK

L FAULL

15

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2005

A/B 3

 

I STROVER

B GOLDING

P NATHAN

B GOLDING

P NATHAN

31

 

A/B 4

 

W CASTIGLIONI

L FAULL

M KIELY

P BREWER

P BREWER

35

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2006

A/B 3

 

I STROVER

L BROOKS

B MIGRO

M.DOBSON

NOT AWARDED

 

 

E GRADE

 

B COOK

G MCQUEEN

L FAUL / S JOBSON

M.PRATT

NOT AWARDED

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2007

A/B 3

4

S MORRISSEY

M PLOWMAN

L BROOKS

L TOZER

L.BROOKS

30

 

E GRADE

10

B COOK

S RAUSCHENBERGER

M PRATT

B ONEILL

NOT AWARED

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2008

E GRADE

2

S MORRISSEY

B HURLEY

M DUCKWORTH

P EDWARDS

S CURRY

35

 

E RESERVE

7

K KUENEN

G MCQUEEN

K VANDERWILK

M WYATT

P KAPPLER

36

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2009

E GRADE

3

S MORRISSEY

B RICE

N MORLING

S LUCASSEN

B O’DONNELL

25

 

E RESERVE

4

K KUENEN

M REYNOLDS

S RAUSCHENBERGER

L VARDY

H FRENCH

24

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2010

E GRADE

5

K KUENEN

J ROBINSON

J ROBINSON

B HURLEY

S KEELY

63

 

E RESERVE

7

S MORRISSEY

A MEARES

A MEARES

P CAVANAGH

L GAUNT

45

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2011

D1

5

K KUENEN

M COLLINS

M COLLINS

L RHATIGAN

NOT AWARDED

 

 

D RESERVE

4

J CARROLL

D HOCKING

C MCCOMSKIE

D HOCKING

H FRENCH

40

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2012

D1

3

K KUENEN

J COSGROVE

J VENNUS

J COSGROVE

J KICKETT

40

 

D RESERVE

7

J CARROLL

J COLLINS

J COLLINS

R O’NEIL

NOT AWARDED

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2013

D1

5

B CHRISTIE

C HALL

C HALL / J JAY-HENDRIE

J COSGROVE

J KICKETT

37

 

D RESERVE

5

J CARROLL

A STYLES

M BRAMLEY

A STYLES

M BRAMLEY

74

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2014

D1

2

B DUCKWORTH

D WILSON / J COSGROVE

D WILSON

S HOLBROOK

M HOLBROOK

44

 

D1 RESERVE

4

D WHEELER

C.LANGSFORD

J TURNER

M BRAMLEY

M BRAMELY

35

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2015

D1

2

B DUCKWORTH

D WILSON

D WILSON

A MILLER

M CHRISTIE

34

 

D1 RESERVE

2

D WHEELER

C LANGSFORD

J TURNER

C POTTS

C POTTS

77

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2016

D1

3

G HINKLEY

J COSGROVE / C HOGG

A LUCK

M COLLINS

L ELLIS

34

 

D1 RESERVE

PREMIERS

M NEWMAN

D WILSON

R CLAPHAM

D WILSON

T VANDER KRAATS

32

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2017

D1

4

G HINKLEY

C HOGG

J COSGROVE

L VARDY

C MCGUIRE

24

 

D1 RESERVE

PREMIERS

M NEWMAN

D WILSON

J BOYS

D WILSON

NOT AWARDED

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2018

D1

3

G HINKLEY

C HOGG

C HALL

C O’CONNELL

NOT AWARDED

 

 

D1 RESERVE

4

M NEWMAN

R SCANTELBURY

S ZEHNDER

R SCANTELBURY

S ZEHNDER

42

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2019

D1

2

G HINKLEY

C HALL

C HALL

L PARDINI

J CAMERON

37

 

D1 RESERVE

3

C HUMPHREY

A MILLER

T HURLEY

L HUNTER

J LLOYD

23

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2020

C5

3

G HINKLEY

C HALL

C HALL

A O’CONNELL

S ZHENDER

15

 

C5 RESERVE

2

J FLYNN

J BROWN/A MILLER

J STEEL

B IRVINE

N ADLER

35

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2021

C5

PREMIERS

G HINKLEY

C HALL

M IRVINE

J BLACK

J BROOKS

49

 

C5 RESERVE

PREMIERS

J FLYNN

J BROWN

J BROWN

R CLAPHAM

M CAMERON

36